Buz Farma: Bireysel İlk Yardım Sargı Bezi (HARP PAKETİ)

Bireysel İlk Yardım Sargı Bezi (HARP PAKETİ)

Bireysel İlk Yardım Sargı Bezi (HARP PAKETİ)

Vücudun her yerine rahatlıkla sarılıp, kanamaları durdurmayı ve yara bölgesini steril şekilde sabitlemeyi amaçlayan, tamponunda mikron düzeyinde kan filtresi, elastik bandajı, tutturmak için çatal iğnesi bulunan özel bir acil travma bandajıdır.

Anatomik olarak, bandaj sarılması çok zor ve hatta mümkün olmayan her yerin: kafa, baş, koltukaltı, göğüs, karın, sırt, kopmuş uzuv uç kısımların sarılmasına imkan verir.

Goldfix ilk yardım sargısı, yara bölgesinin sarılarak sabitlenmesini, ve nokta basınçla hafif, orta, şiddetli ve ağır kanamaları kontrol altına alma, yara bölgesinde steril ortam yaratma ve yara bölgesinin sabitlenmesini sağlamak amacıyla kullanılır.

Goldfix Bireysel İlk Yardım Sargısının Özellikleri

Medikal pamuk ile dokunmuş olan elastik bölümün %50-%150 esneyebilmesi, yastık bölümünün polietilen ve viskoz ile kaplanmış 30 mikron filtre ile kanın içindeki sıvıyı % 800’ü aşan oranda emiş kapasitesi , kanın içindeki organellerin yastık yüzeyinde yoğunlaşmasını sağlayarak doğal pıhtılaşma mekanizmasının etkinliğini arttırması, yaraya yapışmaması, yara bölgesinin üzerine uygulanacak baskının şiddetinin arttırılması sabitlemeye yarayan çatal iğnelerin bulunmasıdır.

Ön sargı ve kompresyon ürünleri, tampon, ve sabitleme iğnesinin tek üründe toplandığı bir bandajdır.

5 yıl steril olan, kolay açılır 2 torba içinde olması. Tüm uygulamalarda ciddi zaman / malzeme tasarrufuna imkân vermesi.

 

Goldfix Bireysel İlk Yardım Sargısını kullanırken dikkat edilecekler ve tavsiyeler

Steril tampona dokunmadan bandajı uygulanacak bölgeye yerleştiriniz.

Tamponu, yaranın odak noktası gelecek şekilde yerleştiriniz.

Bandajın rulo şeklinde sarılmış ucunu kısa tutarak kullanınız.

Tamponu yerleştirip elastik bandajı sarıp çengelli iğne ile tutturunuz

Yara bölgesine uygulanacak basıncı, doktor ya da sıhhiye görevlisi, kan dolaşımını engelleyecek kadar sıkmadan yapmalıdır.

Bandajlar tek kullanımlıktır.

Bandajlar sterildir.

Goldfix Bireysel İlk Yardım Sargısı çift tamponlu modelini aynı zamanda çok geniş yara bölgesinde de kullanabilirsiniz.

departments: Ürünler